Žiemos stovyklos vaikams ir paaugliams

Kiekvienas vaikas su nekantrumu laukia žiemos atostogų ne ką mažiau nei pačių Kalėdų. Tačiau daugumai tėvų šis laikotarpis yra sunkus ir sukeliantis galvos skausmą – kaip užimti ir ką veikti su savo atžala. Žiemą ilgai lauke nepavaikščiosi, o visą dieną sėdėti prie kompiuterio vargu ar galima pavadinti sveika pramoga. Tokiu atveju idealus sprendimas yra vaikų žiemos stovyklos. Psichologai jau seniai nustatė, kad vaikai, einantys į stovyklas, daug greičiau išmoksta būti nepriklausomi nei jų bendraamžiai, kurie atostogų metu lieka globojami tėvų.

 

Be to, žiemos atostogų stovyklos yra puiki proga suteikti vaikams daug nepamirštamų įspūdžių. Kelionės, užimtumas stovyklų metu vaikams ir paaugliams leis dar ilgai prisiminti šias atostogas, apie kurias jie ilgai pasakos savo klasės draugams, giminaičiams ir artimiesiems. Tai unikali galimybė susirasti naujų draugų, įsitraukti į aktyvų laisvalaikio praleidimą bei lavinti asmeninius įgūdžius ir žymiai praplėsti akiratį.

 

Žiemos stovykla vaikams

Savarankiškumas.

Išsirinkite stovyklą kartu su vaiku! Ieškokite informacijos internete, skaitykite apžvalgas, žiūrėkite nuotraukas ir vaizdo įrašus, aptarkite privalumus ir trūkumus. Vaiko dalyvavimas renkantis stovyklą yra pirmas žingsnis savarankiškumo link!

 

Komunikabilumas.

Ar vaikų žiemos stovykla padeda bendrauti? Prie to prisideda beveik bet kuri stovykla. Vaikas susipažįsta su naujais bendraamžiais ir suaugusiaisiais, dažniau bendrauja, o ne praleidžia laiką prie televizoriaus ar kompiuterio. Deja, kartais vaikai gali grįžti iš stovyklos turėdami ir neigiamos bendravimo patirties, pavyzdžiui, ginčydamiesi su kuo nors.

 

Stovyklos jautriems vaikams.

Kad bendravimo patirtis stovykloje būtų naudinga vaikui (ypač jautresniems vaikams ar paaugliams), pabandykite pasirinkti tokią stovyklą, kurioje nėra per daug vaikų ir yra pakankamai suaugusiųjų. Tai sukurs saugesnę bendravimo atmosferą, kurioje suaugusieji gali stebėti, ar nėra ginčų tarp vaikų, laiku juos išspręsti ir padėti užmegzti šiltesnius ir draugiškesnius santykius vaikams, kurie jautriai reaguoja į aplinką.

 

Aktyvus ir kūrybingas poilsis.

Aktyvus poilsis, kardinaliai pasikeitusi aplinka ir dienotvarkė po monotoniškų mokykloje praleistų mėnesių – pats geriausias ir prasmingiausias poilsis. Gamta, nauja studija, nauji draugai – kas gali būti geriau? Specializuotos programos, kūrybiniai konkursai ir žaidimai leidžia vaikui atsipalaiduoti ir išlaisvinti savo gebėjimus, išmokti ko nors naujo. Tad poilsiu gali būti ne tik televizoriaus žiūrėjimas visą dieną, bet ir optimaliai suplanuota vaiko dienotvarkė.

 

Mokykliniame amžiuje vaikai vystosi labai aktyviai, daug mokosi ir bando naujus dalykus. Žiemos stovykla vaikams yra viena iš svarbių vaiko ugdymo priemonių, ypač jei tikrai rimtai žiūrite į vaikui tinkamiausios stovyklos pasirinkimą!

 

Žiemos stovyklos

© 2023 Visos teisės saugomos