Stovyklos vaikams ir paaugliams 2020

Artėjant gražiausiam metų laikui – vasarai, daugelis tėvų su nerimu laukia šio atostogų laikotarpio. Mokslininkų atlikti tyrimai tik patvirtina, kad kiekvienais metais, didžioji dalis paauglių ir net vaikų turi rimtas priklausomybės problemas kompiuteriniams žaidimams ir mobiliesiems telefonams. Tad tik pabandykite įsivaizduoti, ką jūsų vaikas veiks likęs vienas? Viena iš išeičių – vasaros stovyklos. Tad ar turime iš ko rinktis šiais 2020 metais? Ir kaip išsirinkti geriausią?

 

Kaip išsirinkti geriausią vasaros stovyklą?

 

Vasaros stovyklos leidžia atitrūkti nuo kasdienės rutinos, kurią patiria kiekvienas moksleivis ar net darželinukas mokslo metų bėgyje. Pasirinkę tinkamą jūsų vaikui vasaros stovyklą, galėsite užtikrinti malonią vasaros patirtį, kupiną vertingų ugdymosi galimybių.

 

Kaip dažnai būna, tikru iššūkiu tėveliams tampa pats stovyklos pasirinkimo procesas. Tinkama vasaros stovykla gali būti ir linksma, ir edukuojanti, tačiau neteisingai įvertinus savo vaiko lūkesčius, vaikui gali būti nuobodu, niūru, neįdomu. Kai vasara bėga nenumaldomu tempu, suklydę dėl stovyklos pasirinkimo, jūs galite ir nebegauti antros galimybės, todėl turėsite skirti daug dėmesio, kad įsitikintumėte, jog jūsų pasirinktoje stovykloje yra viskas, ko jūsų vaikui reikia.

 

Jei tai skamba šiek tiek bauginančiai, nebijokite. Žemiau pateiktuose patarimuose yra daug naudingos informacijos, kuri padės išsirinkti geriausią vasaros stovyklą jūsų vaikui.

Pasitarkite su savo vaiku.

 

Nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus yra jūsų atžala, svarbu pasitarti su vaiku ir išsiaiškinti, ar jis / ji turi kokių nors įžvalgų ar pageidavimų renkantis vasaros stovyklą. Skirtingai nuo standartinės mokyklos ugdymo programos, kurioje pateikiamos būtinos temos ir privalomos pamokos, vasaros stovyklose galimas didelis lankstumas, o siūloma organizatorių programa Lietuvoje yra labai įvairi.

 

Pasirinkus stovyklą, susijusią su vaiko interesais ir pomėgiais, jums abiems vasara bus daug lengvesnė. Vasaros stovyklos yra skirtos malonumui, o ne bausmei. Be to, kad jūsų vaikas lanko vieną ar kitą būrelį, dar nereiškia, kad jis neturi naujų pomėgių, apie kuriuos jūs net nežinote.Tad vasara yra pats geriausias laikas išeiti iš komforto zonos ir padėti juos vaikui atrasti.

 

Aptariant ir diskutuojant apie vasaros stovyklas su savo vaiku, jūs privalote išlikti lankstūs. Tai nereiškia, kad jūsų vaikas turėtų pasakyti paskutinį žodį, jūs pasiliekate teisę atmesti prašymą, tačiau turėtumėte įdėmiai įsiklausyti į vaiko nuomonę, kai reikia pasirinkti vasaros stovyklą.

Stovyklų tipai.

 

Lietuvos stovyklų vaikams ir paaugliams organizatoriai labai tobulino ir keitė stovyklų programas. Net ir išrankiausi klientai tikrai turi iš ko rinktis.

 

Vis dar daug universalaus tipo stovyklų, kuriose yra įvairių sporto šakų, dailės ir amatų, kitų visuotinės svarbos veiklų, tačiau atsirado daugybė stovyklaviečių, siūlančių linksmų ir net ekstremalių užsiėmimų. Šiandien vaikai gali lankyti įvairias stovyklas: jodinėjimas, ledo ritulys, robotai, keramika ir bet kuri kita sritis, kurią tik galite įsivaizduoti.

 

Svarbus aspektas renkantis geriausią stovyklą yra tai, ar pasirinkti stovyklą su daugybe pasiūlymų, ar tokią, kuri orientuota į konkrečią dominančią sritį. Viena vertus, įvairus ugdymo planas su daugybe skirtingų veiklų gali užkirsti kelią nuoboduliui ir išlaikyti jūsų vaiko susidomėjimą visą dieną. Esant fiksuotam tvarkaraščiui ir pažįstamų dalykų kaitaliojimui, šios stovyklos gali atrodyti panašios į įprastą mokyklos dieną.

 

Kita vertus, jūsų vaikui gali būti lengviau susikaupti, jei jis / ji dalyvauja veikloje, kuri ypač domina. Užuot priverstinai dalyvauti tam tikruose žaidimuose ir pratimuose, kurie atrodo nuobodūs, vaikai specializuotose vasaros stovyklose gali laisvai sutelkti dėmesį tik į savo pomėgius ir gebėjimų tobulinimą.

 

Pateikiame detalų sąrašą 2020 metų vasaros stovyklų vaikams ir paaugliams

vasaros stovyklos 2020

© 2023 Visos teisės saugomos