STOVYKLA „JAUNIEJI KŪRĖJAI“ – KŪRYBINGA VASARA KLAIPĖDOJE

Vasarą Klaipėdoje leidžiantys vaikai jau ketvirtus metus iš eilės kviečiami atrasti save ir išbandyti naujas meno sritis dienos stovykloje „Jaunieji kūrėjai“. Klaipėdos jaunimo teatro organizuojama dienos stovykla kasmet sulaukia vis didesnio dėmesio tarp klaipėdiečių. Nors šiemet organizatoriai rengia net septynias „Jaunųjų kūrėjų“ pamainas, tačiau ragina tėvelius paskubėti – turiningai praleisti vasarą norinčių vaikų tiek daug, kad vietų greitu metu gali tiesiog nelikti.

Penkios dienos – penkios kūrybos sritys

Pačiame Klaipėdos centre, „Kultūros fabrike“, veikianti dienos stovykla suteikia vaikams galimybę per penkias dienas prisiliesti prie 5 skirtingų kūrybos sričių – teatro, muzikos, kino, šokio ir dailės. Stovykloje vadovais dirba ir visą laiką vaikų užimtumu bei nuotaika rūpinasi Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai. Su atskiromis meno rūšimis vaikus supažindina ir savo sričių specialistai – šokėjai, dizaineriai, muzikantai.

Nuo pat veiklos pradžios stovykloje vadove dirbanti aktorė Evelina sako, kad toks programos sudarymas neatsitiktinis, jis leidžia vaikams bent akies krašteliu susipažinti su kūryba ir pasirinkti, kuria kryptimi būtų įdomu keliauti toliau.

„Vieni vaikai atranda save teatre, kiti labai nori išbandyti save kine ar dainavime. Daug tėvelių atveda vaikus ir stebi, į kurią sritį jie labiau linksta. Mes, vadovai, diskutuojam, dalinamės, kaip vaikams sekėsi stovyklos metu, kas jiems buvo įdomu, ir taip tėvams tampa lengviau vaiką kur nors tikslingai nukreipti“, – sako vadovė Evelina.

Stovyklos rezultatas – menu susidomėję vaikai

Šiemet stovykloje vaikai veiks dviejose 5-8 m. ir 9-12 m. grupėse. Tiek stovyklos programa, tiek vadovai prisitaiko prie skirtingų amžiaus grupių vaikų poreikių ir galimybių. Nors visa „Jaunųjų kūrėjų“ savaitė labai intensyvi ir užbaigiama šventiniu vaikų pasirodymu tėveliams penktadienio popietę, tačiau rezultato siekimas šioje veikloje nėra pagrindinis akcentas. Organizatoriai teigia, kad esminiai stovyklos tikslai yra lavinti vaikų saviraišką, padėti atskleisti individualius talentus, mokytis komandinio darbo, užtikrinti turiningą ir prasmingą vaikų atostogų laiką.

Ketvirtą vasarą iš eilės stovykloje vadove dirbanti aktorė Justina sako, kad stovykla „Jaunieji kūrėjai“ kasmet prisideda prie augančio menu ir kūryba susidomėjusių vaikų skaičiaus.

„Labai gera kasmet sutikti vaikus, kurie stovyklą jau lankė praėjusiais metais. Įdomu stebėti, kaip jie paaugo, kas pasikeitė. Dar didesnis džiaugsmas apima, kai išgirsti, kad po stovyklos jiems gimė noras groti instrumentu ar pradėti lankyti teatro studiją. Gera žinoti, kad bent maža dalimi prisidėjai prie jų kūrybinio ugdymo.“ – patirtimi dalinosi „Jaunųjų kūrėjų“ vadovė.

Saugi ir dėmesinga aplinka vaikams

Per tris vasaros mėnesius vyks net septynios „Jaunųjų kūrėjų“ pamainos – kasmet jų rengiama vis daugiau, nes susidomėjimas auga. Nuo 8 val. ryto iki 18 val. vakaro veikianti dienos stovykla ne tik kuria naujas galimybes vaikų kultūriniam švietimui, bet ir užtikrina saugų, nuotaikingą ir prasmingą poilsį. Į stovyklos kainą įeina vaikų maitinimas tris kartus per dieną, priemonės visoms veikloms, dalyvaujantys vaikai yra apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų.

Stovykloje dirbantys vadovai yra jauni, kūrybingi žmonės, dar neseniai patys dalyvavę panašiose stovyklose.Klaipėdos jaunimo teatro aktorė ir viena iš stovyklos vadovių Marija ruošdamasi vasarai prisimena savo pačios patyrimus stovyklose ir mokosi iš jų.

„Prisimenu save: kai reikėdavo važiuoti į stovyklas aš jaudindavausi ir labai norėdavau, kad vadovai būtų dėmesingi, kad paklaustų ir matytų jei man blogai. Todėl pati dirbdama su vaikais stengiuos panaudoti šią patirtį – siekiu pastebėti, kurie vaikai yra jautresni, stengiuos, kad nebūtų lygiavos, o kad kiekvienas vaikas galėtų kurti ir atrasti pagal savo poreikius“, – pasakojo Marija.

O vienas iš stovykloje dirbančių vaikinų, vadovas Gytis, teigia, kad jo vaikystėje labai trūko „Jaunųjų kūrėjų“.

„Būdamas vaikas nėjau į jokias stovyklas, nebuvo galimybių, bet jeigu tada būčiau galėjęs lankyti tokią stovyklą kaip „Jaunieji kūrėjai“ būtų buvę nerealu. Daryti įvairiausius meninius projektus, šokti, dainuoti, groti, vaidinti, kiekvieną dieną sužinoti kažką naujo, o galiausiai atrasti arba ugdyti savo vidinį menininką – tą daryti kartu su vaikais man smagu ir dabar, jau suaugus“, – mintimis dalinosi Gytis.

Daugiau informacijos apie dienos stovyklos „Jaunieji kūrėjai“ sąlygas bei pamainas galite rasti puslapyje www.kjt.ltbei Klaipėdos Jaunimo teatro Facebook paskyroje.

© 2023 Visos teisės saugomos