Startuoja registracija į Kauno vaikų vasaros laisvalaikio užsiėmimus ir stovyklas

Kauno miesto savivaldybė jau ketvirtus metus iš eilės pristato šimtus skirtingų veiklų bei stovyklų. Jas galės išbandyti daugiau kaip 5 tūkst. vaikų. Registracija į nemokamus užsiėmimus startuoja nuo birželio 2 dienos, o paskutinę mėnesio savaitę prasidės ir dalinai finansuojamų stovyklų rezervacijos. Iš viso miestas šiemet skirs beveik 200 tūkst. eurų, kad kokybiškas laisvalaikio užimtumas vasarą būtų prieinamas visų šeimų atžaloms.

 

Turiningos atostogos visiems

 

Užsitęsęs, tačiau palaipsniui švelnėjantis karantinas privertė atsargiau ruošti įvairialypę užimtumo programą beprasidedančiam atostogų sezonui. Vis dėlto tai nesustabdė projekto „Kauno vaikų vasara“, kuris šiemet grįžta su nauja energija.

 

Mažieji kauniečiai gali rinktis iš daugiau kaip 200 veiklų, kurias organizuoja Kauno miesto biudžetinės neformalaus švietimo, kultūros ir sporto įstaigos. Visą vasarą vyksiantys užsiėmimai bus rengiami atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas bei nurodymus.

 

Šia programa siekiama, kad visi vaikai ir paaugliai per vasaros atostogas, užuot nuobodžiavę, dalyvautų užsiėmimuose bei stovyklose, praplėstų turimas žinias ir įgūdžius. Vasariškos veiklos organizuojamos taip, kad būtų prieinamos visiems, nepriklausomai nuo šeimos finansinių galimybių.

 

Registracija jau vyksta internete: http://vasara.kaunas.lt

 

Išsigelbėjimas po karantino

 

„Karantinas daugelį išmušė iš vėžių uždarydamas namuose, smarkiai apribodamas veiklas ir sujaukdamas atostogų planus. Dabar, kai gyvenimas stoja į įprastas vėžes ir tėvai turi grįžti į darbus, iškyla klausimas – kaip užimti vaiką ir užtikrinti jo kokybišką poilsį vasaros metu. Tad vasaros stovyklos tampa kaip niekada svarbios“, – kalbėjo Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

 

Pasak vicemerės, parengta plati užsiėmimų ir stovyklų programa taps puikiu sprendimu daugeliui kauniečių. Čia mažieji įgis naujų draugų ir bendraminčių, pailsės, turės progų vaikiškoms šėlionėms, o tuo pačiu atras naujų pomėgių ar net užslėptų talentų, kuriuos po vasaros galės lavinti ir toliau.

 

„Svarbiausia, kad vaikais pasirūpins kvalifikuoti specialistai. Kviečiame tėvelius jau šiandien registruoti savo atžalas, bet raginame tai daryti atsakingai, gerai įvertinus savo galimybes. Siekiame, kad kuo daugiau vaikų išbandytų jiems paruoštus vasariškus nuotykius“, – pridūrė R. Šnapštienė.

 

Užimtumas tūkstančiams vaikų

 

Stovyklose ir dienos užsiėmimuose gali dalyvauti Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų auklėtiniai nuo 6 iki 18 metų. Kauniečių patogumui, visos veiklos registracijos platformoje sugrupuotos pagal seniūnijas, todėl galima rinktis atsižvelgiant į savo gyvenamąją vietą bei pageidaujamą laiką. Taip pat lengva išskirti veiklas, pritaikytas vaikams su negalia.

 

Skaičiuojama, kad daugiau kaip 3 tūkst. vaikų per vasarą galės patikrinti savo jėgas, išmėginti sumanumą ir atskleisti talentus įvairiuose nemokamuose užsiėmimuose, kurie truks nuo 2 iki 4 val. Keli šimtai skirtingų veiklų kvies panirti į muzikos, šokio, dailės, teatro, piešimo, choreografijos, aktyvaus laisvalaikio bei kultūrines veiklas. Šie užsiėmimai tėveliams visiškai nieko nekainuos, kadangi yra pilnai finansuojami iš savivaldybės biudžeto.

 

Nuo birželio 8 dienos startuoja vasaros stovyklos, skirtos vaikams, augantiems socialiai jautrioje aplinkoje, mokyklose gaunantiems nemokamą maitinimą. Jas organizuoja 4 Kauno miesto neformaliojo ugdymo įstaigos: Moksleivių techninės kūrybos centras, Tautinės kultūros centras, A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla bei Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai.

 

Mažieji kauniečiai stovyklose iškylaus, pažins įvairias Lietuvos vietoves, išbandys savo jėgas fizinėse veiklose: nuo estafečių, lauko žaidimų, dviračių ir laipynių judančiomis virvėmis iki pažinties su netradicinėmis sporto šakomis – grindų rieduliu, lėkščiasvydžiu, kinbolu. Greta bus organizuojamos edukacinės veiklos, kūrybinės dirbtuvės, supažindinama su tradiciniais amatais.

 

Prisideda „Iniciatyvos Kaunui“

 

Nuo birželio 29 d. visus Kauno moksleivius pramogauti kvies net 24 stovyklos, prie kurių įgyvendinimo prisidėjo programa “Iniciatyvos Kaunui”. Iš miesto biudžeto dalinai finansuojamiems nevyriausybinių organizacijų projektams šiemet skirta per 160 tūkst. eurų. Tai vidutiniškai sudaro apie pusę kainos, todėl vasaros nuotykiai tampa lengviau prieinami dar didesniam mažųjų kauniečių ratui. Numatyta, kad NVO įstaigos užims beveik pustrečio tūkstančio vaikų.

 

Šiose stovyklose kviečiami dalyvauti visi norintieji įdomiai praleisti laiką, plėsti akiratį įgyjant vertingų žinių, išbandyti savo kūrybinius ir meninius gebėjimus ar pelnyti medalį už sportinius pasiekimus. Praėjusiais metais itin daug pasisekimo sulaukusios NVO sektoriaus veiklos vyks visą liepą ir rugpjūtį. Registracija į vaikų dienines ar išvažiuojamąsias stovyklas startuos birželio 23 d.

 

Registruojantis labai svarbu įvertinti vaikų sveikatą, atsižvelgti į jų pomėgius ir objektyviai pasverti savo galimybes bei rinktis tik tuos užsiėmimus, kuriuos poilsiaujantys moksleiviai išties noriai lankys. Tuomet į likusias laisvas vietas galės patekti daugiau mažųjų kauniečių.

© 2023 Visos teisės saugomos