Specialistų patarimai kaip paruošti vaiką 2021 vasaros stovyklai.

Vasaros stovyklos daugeliui vaikų yra vienas įsimintiniausių vaikystės prisiminimų. Ir kartais tik suaugę įvertiname tikrąją stovyklų naudą po daugelio metų. Atlikus statistinius tyrimus pastebėta, kad Lietuvoje stovyklas vaikams dažniausiai parenka tėvai, kurie ir patys vaikystėje turėjo tokį aktyvų poilsį.

Stovyklos padeda vaikams sustiprinti pasitikėjimą savimi, susirasti naujų draugų, išbandyti naujas veiklas. Tai puiki galimybė įgyti pirmąsias savarankiškumo pamokas. Svarbiausia, kad stovyklos – tai vieta, kur vaikai gali būti tarp vaikų saugioje aplinkoje, prižiūrint atsakingiems specialistams.

 

Ar Jūsų vaikas pasiruošęs stovyklai?

 

Kiekvieno vaiko branda yra skirtinga ir nėra vienos taisyklės, kuri tiktų net to paties amžiaus vaikams.

 

Svarstydami, ar jūsų vaikas yra pasirengęs, pradėkite nuo vaiko susidomėjimo stovykla. Jei jūsų vaikas pakartotinai prašo vykti į stovyklą ir jaudinasi kalbėdamas apie tai – geras ženklas. Jis yra pasirengęs stovyklauti. Jaunesniems ar dvejojantiems vaikams siūlome galimybę išbandyti dienos stovyklas. Taip vaikas susipažins su nauja aplinka, įgys naujas patirtis.

 

Taip pat pagalvokite ir prisiminkite, ar jūsų vaikas nebijo nakvoti šeimos narių ar draugų namuose. Jei jaučiasi nesaugus – jis dar nėra pasirengę stovyklai su miegu.

 

Kaip išsirinkti vasaros stovyklą?

 

Yra daugybė kriterijų, kurie leidžia klasifikuoti skirtingo pobūdžio stovyklas vaikams. Tėveliams tereikia atsakyti į keletą klausimų ir programa Jums rekomenduos tinkamiausio pobūdžio stovyklą Jūsų vaikui. Pateikiame nuorodą testui atlikti čia.

 

2021 metų vasaros stovyklos Lietuvoje.

 

Net ir šiais pandeminiais metais, stovyklų organizatoriai siūlo gana daug skirtingų programų bei skirtingo pobūdžio stovyklų vaikams. Ypatingas dėmesys, kaip ir pernai metais, skiriamas vaikų saugumui užtikrinti bei plintančių ligų prevencijai. Stovyklų organizatoriai griežtai ir atsakingai laikosi sveikatos apsaugos ministerijos parengtų rekomendacijų, rūpinasi darbuotojų ir vaikų saugumu.

STOVYKLŲ VAIKAMS SĄRAŠAS.

© 2023 Visos teisės saugomos