Pavasario stovyklos vaikams ir paaugliams

Artėja pavasario atostogų laikotarpis, kuomet vaikai ilsisi ir nesimoko mokyklose. Tačiau tai ne priežastis juos vienus palikti namuose bei suteikti galimybę jiems laiką leisti prie televizoriaus ar kompiuterio.

 

Yra daugiau kaip šimtas priežasčių, vaikų atostogų metu leisti juos į stovyklas. Esant didelei stovyklų pasiūlai Lietuvoje rinktis iš ko tikrai turi net ir patys išrankiausi tėveliai. Pateikiame 7 priežastis, kodėl stovyklų vaikams reikia.

Stovyklos vaikams

Vaikai nori laiką leisti stovyklose, nes:

 

1. Draugystė ir bendravimas.

 

Telefonų, televizorių ir kompiuterinių žaidimų dėka vaikai nustoja bendrauti gyvai ir net pertraukų metu nebedūksta. Didžioji dalis jų jau nemoka žaisti ir nežino žaidimų, negali suprasti, ką daryti be „Minecraft“ ir „Angry Birds“, jie nemoka bendrauti, kurti santykius ir spręsti konfliktus.

Stovyklos bent laikinai padeda spręsti šias problemas. Čia tiesiog nėra laiko programėlėms: konkursus keičia viktorinos, ieškojimus – koncertai ir festivaliai, estafetes – teatro spektakliai. Vaikai ne tik bendrauja, bet ir mokosi tartis, ieškoti ir rasti savo vietą grupėje, bendrauti, draugauti, suprasti vieni kitus.

Atostogos pavasario stovyklose (nepriklausomai nuo jų pobūdžio) yra ideali išeitis. Jūsų atžalos gali gauti viską iš karto: aktyvius žaidimus, pasivaikščiojimus, draugus ir stovyklų vadovų dėmesį 24 valandas per parą.

 

2. Išmok ir tapk savarankišku.

 

Ar jūsų vaikas žino, kaip susitvarkyti savo stalą? Kaip pačiam pasirūpinti savo daiktais, be priminimo laikytis higienos taisyklių, planuoti savo laiką be jūsų pagalbos?

Stovyklose vaikai labiausiai mokosi savarankiškumo. Bet kurios stovyklos narys iš vienintelio šeimos vaiko ar net vaiko su vienu ar dviem broliais ir seserimis tampa lygiaverčiu visos vaikų grupės nariu, kur kiekvienas atsakingas už save, savo veiksmus ir visą grupę.

 

3. Pakeiskite įprastą aplinką.

 

Visos stovyklos vyksta dažniausiai puikiai vaikams pritaikytose ir veikloms adaptuotose patalpose. Kiekviena stovyklos programa yra parengta taip, kad vaikui būtų suteikta kuo daugiau pramogų lauke. Net ir pavasario atostogų metu vaikai kvėpuoja grynu oru ir grūdinasi. Atsakingai, ir laikantis aukščiausių mitybos reikalavimų, stovyklų organizatoriai rūpinasi Jūsų vaiko maitinimu.

 

4. Nauja patirtis.

 

Stovyklos yra naujas, ir jau tampantis daugelyje šeimų tradicija, atostogų formatas. Čia vaikai ne tik mokosi, bet ir atsipalaiduoja, linksminasi. Taip jie išmoksta naujų laisvalaikio organizavimo būdų, sužino, kad poilsis yra ne tik laisvalaikis, kai darai, ką tik nori, bet ir laikas veiklai pakeisti.

 

5. Žinių gilinimas.

 

Visų pateikiamų pavasario stovyklų programos yra apgalvotos ir suderintos su tuo, ko mokosi to amžiaus vaikai. Tad tinkamai išsirinkus stovyklą pagal Jūsų vaiko individualius gebėjimus ir pomėgius, vaikas tikrai nesijaus prastai ar nesugebantis atlikti stovykloje pateikiamų užduočių.

 

6. Sportas – kasdienės rutinos dalis.

 

Nesvarbu, ar Jūs pasirinkote programavimo ar anglų kalbos stovyklą, vaikai tikrai nebus visą dieną prie knygų ar kompiuterių. Praktiškai visose stovyklų programose yra įtrauktas sportas arba aktyvi fizinė veikla. Tad lavinamas ne tik protas, bet ir kūnas.

 

7. Susikurk savo pasaulį.

 

Stovyklose vaikai yra meistrai ir kūrėjai. Būtent jie futbolo aikštę paverčia užburiančia sala, kėdę – sostu, o kambarį – rūmais. Čia viskas (išskyrus, žinoma, režimą) priklauso nuo jų valios ir vaizduotės. Vaikų stovyklos – tai mažas pasaulis, kuris turi savo įstatymus ir taisykles, o šio pasaulio centre yra vaikai, jų džiaugsmas, atradimai, ateitis ir gebėjimų tobulinimas.

Pastebėjome, kad didžioji dalis vaikų, išbandę pasirinktas pavasario stovyklas, dažniausiai grįžta ir vasaros stovyklų metu.

pavasario stovyklos

© 2023 Visos teisės saugomos