NAUJIENA LIETUVOJE – MOKSLEIVIŲ ATOSTOGŲ STOVYKLOS UŽSIENYJE

Pastaruoju metu vaikų vasaros stovyklos vis labiau populiarėja. Lietuvoje yra didelis stovyklų pasirinkimas, o jų organizatoriai tėvus vilioja vis įdomesnėmis pramogomis savo atžaloms.

 

Tačiau iki šiol nebuvo tarptautinių stovyklų, kurių metu vaikai ne tik ilsėtųsi, bet ir pamatytų užsienio šalis, susipažintų su kitų šalių gamta bei atrastų pramogų, kurios sunkiai pasiekiamos mūsų šalyje.

 

„Mūsų organizuojamų stovyklų tikslas yra padėti vaikams atrasti tai, ko jie dar nėra patyrę. Paauglystė yra toks amžius, kai vaikai dažnai nėra užtikrinti, ko nori. Tai ieškojimų ir atradimų metas, todėl labai svarbu suteikti jiems galimybę išbandyti kuo įvairesnius užsiėmimus,“ – pasakoja tarptautinių stovyklų organizatorė Brigita Vazgytė.

Stovyklų, kurios bus organizuojamos įvairiose užsienio šalyse tikslas – supažindinti vaikus su kuo įvairesnėmis sporto šakomis, galbūt atrasti naujus pomėgius, tokius kaip slidinėjimas, snieglentės, nardymas, vandens sporto šakos, netgi automobilio valdymas ar skraidymas oro balionu.

 

 

Numatoma, kad bus rengiamos ir specialios nardymo stovyklos, kurių metu vaikai ne tik išmoks nardyti, bet ir gaus nardytojo sertifikatus.

Visose stovyklose vaikai bus prižiūrimi profesionalių trenerių, gyvens komfortiškuose viešbučiuose itin gražiose vietose.

„Stovyklaudami užsienio šalyse vaikai ne tik galės išbandyti įvairias pramogas, bet ir pažins tos šalies gamtos grožį, jiems bus rengiamos įvairios pažintinės ekskursijos. Taigi, tai manau daugeliui bus ir labai įdomi pažintis su nauja, jų greičiausiai dar nepažinta šalimi,“ – pasakoja B. Vazgytė.

Šios stovyklos bus organizuojamos visų moksleivių atostogų metu – ne tik vasarą, bet ir rudens, žiemos bei pavasario atostogų metu vaikai galės išvažiuoti pailsėti nuo mokslų ir papramogauti.

Įdomu tai, kad stovyklose vienu metu atostogaus jaunuoliai iš skirtingų šalių, tad tai yra ir galimybė pabendrauti su savo bendraamžiais iš kitų šalių, pasimokyti ar pasitobulinti užsienio kalbų žinias. Organizatoriai tikina, kad stovyklavimo metu vaikams bus smarkiai ribojama galimybė naudotis mobiliais įrenginiais. Jie galės tik tam tikru metu skambinti namiškiams, tačiau ne daugiau.

„Mūsų tikslas yra ne tik padėti vaikams atrasti save gyvenime, bet ir ištraukti juos iš virtualaus pasaulio, kuriame jie gyvena vis dažniau,“ – sako stovyklų organizatorė.

Aišku, vaikai galės naudotis telefonais norint įamžinti savo įspūdžius ar paskambinti tėvams, tačiau ne daugiau.

Be to, stovyklautojams vieną valandą per dieną teks praleisti su knyga. Organizatoriai numato valandą skirti knygų skaitymui, galbūt tai padės vieniems vaikams vėl iš naujo atrasti knygas, o kitiems suteiks progą pasimėgauti mėgstamu užsiėmimu.

Kol kas numatomos šios šalys tarptautinėms vaikų stovykloms: Austrija, Egiptas, Italija, Latvija, Lietuva ir Prancūzija, tačiau anot Brigitos Vazgytės, ši geografija tikrai plėsis.

Taigi, jeigu Jums įdomu padėti vaikams išmokti bendrauti su įvairių kultūrų bendraamžiais, padėti jiems socializuotis, išmokti savarankišmumo ir pažinti daug naujų dalykų bei patirti nuotykių – kreipkitės į šių stovyklų organizatorius!

 

Kontaktai: Brigita Vazgyte, 865099868, brigita.vazgyte@gmail.com

 

© 2023 Visos teisės saugomos