Ar saugu leisti vaikus į šios vasaros stovyklas?

Šiemet vasaros stovyklos susidūrė su nemenku iššūkiu, o tėvai vis dar svarsto, ar siųsti vaikus po koronaviruso pandemijos į vasaros stovyklas. Tad ar saugu vaikams lankyti šią vasarą stovyklas?

Tūkstančiai stovyklų organizatorių daro daugybę pakeitimų, pabrėždami ir užtikrindami sveikatą ir saugą. Šiais metais jie privalo sudaryti sąlygas vaikų ir darbuotojų rankų higienai, vėdinti patalpas, dažniau nei įprastai dezinfekuoti liečiamus paviršius. Galioja tie patys reikalavimai ir vaikų maitinimui.

 

Ekspertai teigia, kad vasaros pramogos, tokios kaip bėgimas, vaikščiojimas ir važinėjimas dviračiais lauke gali būti saugios, jei bus tinkamai atsiribojama nuo pašalinių ar atsitiktinių asmenų. Tinkamai prižiūrint patalpas ir inventorių, vaikams laikantis elementarių higienos reikalavimų uždarose patalpose stovyklauti taip pat yra saugu.

 

Daugelis Lietuvos šeimų šią vasarą atsisako užsienio kelionių, tad stovyklos gimtojoje šalyje tampa puikia alternatyva suteikti vaikams neišdildomus prisiminimus ir teigiamas emocijas. Visų stovyklų metu lavinami vaikų socialiniai ir komunikaciniai įgūdžiai, vaikai turi galimybę susirasti naujų draugų bei išmokti ir susipažinti su naujais dalykais. Subalansuotas laiko paskirstymas skirtingo tipo veikloms: poilsis, aktyvios pramogos ir edukacijos – tai galimybė vaikams turiningai leisti savo laisvalaikį.

 

vasaros stovyklos 2020

© 2023 Visos teisės saugomos