9 svarbiausios taisyklės renkantis vaikų vasaros stovyklas

Mokslo metai eina į pabaigą, todėl daugelis tėvelių pradeda galvoti apie vaikų laisvalaikį vasarą ir ieškoti geriausių vasaros stovyklų. Stovyklų pasirinkimas tikrai didelis, organizatoriai siūlo įvairaus pobūdžio stovyklas visoje Lietuvoje, tačiau renkantis geriausią variantą reikia vertinti ne tik stovyklos vietą ar kainą, yra ir kiti faktoriai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.

Top Fun vasaros stovyklų organizatoriai, vaikų laisvalaikiu besirūpinantys jau septynerius metus, išskiria keletą labai svarbių taisyklių, kurių reikėtų laikytis, kai renkame tinkamiausią stovyklą savo vaikams.

 

1 TAISYKLĖ. Gyvenimo sąlygos stovykloje. Vaikai negali stovyklauti netinkamomis sąlygomis. Stovyklų higienos normoje yra pakankamai griežtai nustatyta, kokiomis sąlygomis gali atostogauti vaikai. Kalbama ne tik apie saugią, švarią teritoriją, bet ir kambarių dydį, gyvenimo sąlygas, higienos reikalavimus, svarbu net žolės aukštis – ji turi būti nupjauta, kad būtų sumažinta erkių rizika. Mūsų stovyklautojai atostogauja tikrai kokybiškoje ir patogioje aplinkoje – dviviečiai kambariai su pilnais patogumais, saugi uždara teritorija, užsiėmimai vyksta tam pritaikytose vietose.

 

2 TAISYKLĖ. Stovyklautojų maitinimas. Taip pat įstatymai sako, kad vaikai turi būti maitinami ne mažiau nei 4 kartus per dieną ir vaikučius gali maitinti tik tam leidimą gavusios įstaigos. Labai svarbu žinoti ir ką Jūsų vaikučiai valgys, meniu turi būti visavertis, keptos dešrelės ant laužo tikrai nėra tas maistas, kurį turėtų valgyti Jūsų vaikai. Reikėtų, kad stovyklautojai žinotų, kad ištroškę visada gali paprašyti vandens. Tvarkingai veikiančioje stovykoje visada bus vieta, kur vaikai galės atsigerti. Dažnai tėveliai mėgsta pridėti vaikams maisto į stovyklą, tačiau tai nėra gera praktika – maisto produktai genda, neaišku kas per maistas buvo atsivežtas, galimi apsinuodijimo atvejai, o atsakyti už tai turi stovyklos organizatoriai, todėl Top Fun stovyklose griežtai laikomasi šios taisyklės – jokio atsivežtinio maisto, kokybišku vaikų maitinimu pasirūpina virtuvėje dirbantis personalas.

 

3 TAISYKLĖ. Stovyklos personalas. Būtina įsitikinti, kad Jūsų vaikus prižiūrės ir saugos tinkamai apmokytas personalas. Nekalbant apie tai, kad visi stovykloje dirbantys žmonės privalo būti pasitikrinę sveikatą, jie dar turi turėti higienos ir pirmosios pagalbos teikimo pažymėjimus. Išsiaiškinkite, kiek vaikų tenka prižiūrėti vienam vadovui. Pagal oficialius stovyklų nuostatus vienas vadovas negali prižiūrėti daugiau nei 15 vaikų. Tik taip bus pasirūpinta tinkama stovyklautojų priežiūra, saugumu ir užimtumu.

 

 

4 TAISYKLĖ. Maudynės stovykloje. Jos taip pat labai griežtai aprašytos stovyklų veiklą reguliuojančiose normose ir nuostatuose. Pagrindinė taisyklė – vienu metu vandenyje gali būti ne daugiau nei aštuoni stovyklautojai. Taip pat labai svarbu, kad vandens telkinys būtų tinkamai paruoštas – atitvertas maudynėms skirtas plotas, nustatyti leidžiami gyliai, taip pat saugus krantas ir švarus dugnas. Top Fun stovyklose pasiruošti maudynėmis yra gerokai paprasčiau – vaikai maudosi baseine, todėl tokių problemų čia nekyla.

 

5 TAISYKLĖ. Pirmoji pagalba stovykloje. Turi būti numatyta tvarka, kaip bus teikiama pirmoji pagalba stovykloje, kaip elgtis nutikus nelaimei, į kokią gydymo įstaigą bus kreipiamasi, jei reikalinga pagalba vaikui. Mūsų stovyklose ši tvarka griežtai reglamentuota, visas personalas yra baigęs pirmosios pagalbos kursus, vienas iš vadovų visada turi medicininį išsilavinimą, esant sunkesniam atvejui per keliolika minučių galima nuvažiuoti į Kaišiadorių miesto ligoninę.

 

6 TAISYKLĖ. Draudimas. Atsakingas stovyklos organizatorius tikrai pats pasirūpins stovyklautojų sveikatos draudimu. Vaikai laksto, žaidžia, dalyvauja rungtyse ir kartais ne dėl vadovų ar infrastruktūros kaltės gali susitraumuoti. Todėl mes visada draudžiame visus stovyklautojus sveikatos draudimu ir tai jau būna įskaičiuota į stovyklos kainą.

 

 

7 TAISYKLĖ. Užimtumas. Kiekviena stovykla privalo turėti vadovo patvirtintą stovyklos programą ir kaip įmanoma geriau jos laikytis. Taip pat stovykloje privalo būti nustatyta ir vadovo patvirtinta dienotvarkė, kuri visada turi būti prieinama visiems stovyklos dalyviams. Todėl registruojant vaikus į stovyklą visada vertėtų pasidomėti planuojama programa, nes stovyklų organizatoriai dažnai apsiriboja labai abstrakčiais apibūdinimais, tokiais kaip žaisime, sportuosime, dainuosime ar kursime laužą. Top Fun vasaros stovyklose ne tik visada tiksliai numatyta programa ir dienotvarkė, bet stovyklautojų tėveliai kiekvieną dieną turi galimybę stebėti savo vaikučių veiklą stovyklos facebook paskyroje ir pamatyti, ką jų vaikai veikia stovykloje.

 

8 TAISYKLĖ. Privalomi daiktai išleidžiant stovyklautoją. Kadangi Lietuvoje orai keičiasi keliskart per dieną, svarbu pasirūpinti tinkama stovyklautojų apranga tiek šiltam, tiek šaltam orui. Kepurė apsaugai nuo saulės labai svarbi, geriau įdėkite kelias, nes vaikai dažnai jas kur nors pasideda. Šiltesni rūbai esant šaltesniam orui, vandeniui nepralaidi striukė, būtinai neperšlampama avalynė, geriausiai botai. Nepamirškime ir apsaugos nuo saulės – kremas su spf tikrai turėtų būti stovyklautojo krepšyje. Tačiau jei jį pamiršite, tuo pasirūpinsime mes – jei tėveliai leidžia, Top Fun stovyklautojų apsauga nuo saulės pasirūpina organizatoriai. Taip pat nepamirškite ir reikmenų maudynėms.

 

9 TAISYKLĖ. Dokumentai. Tvarkingi stovyklos organizatoriai visada skirs pakankamą dėmesį dokumentams ir registruojant vaikučius prašys pasirašyti sutartis, prašymus, gali paprašyti vaikučių dokumentų kopijos bei privalomai pareikalauti medicininės pažymos. Medicininė pažyma yra privaloma kiekvienam stovyklos dalyviui, be jos draudžiama priimti vaikus į stovyklą. Ji užtikrina, kad į stovyklą atvežate sveiką vaiką.

 

Tai būtų pagrindiniai dalykai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis vaikų poilsį vasarą. Linkime tėveliams surasti tinkamiausias stovyklas savo vaikams, vaikučiams gerai ir turiningai pailsėti, o norinčius sudalyvauti kūrybinėse Top Fun stovyklose, kviečiame registruotis www.topfun.org arba rašykite mums indre@topfun.org. Kaip visada, vyks dvi Top Fun vasaros stovyklos – liepos 15-20 d. ir liepos 29 – rugpjūčio 3 d.

© 2023 Visos teisės saugomos